چرا تکلا استراکچر؟ ,

(3)
(1)
چرا تکلا استراکچر؟
 

Tekla Structures :نرم افزاري بسيار معروف و کارآمد و حرفه اي براي طراحي و مدل سازي بسيار پيشرفته و مدرن سازه هاي فلزي عظيم مانند صنایع نفت و گاز  ، برجها و ساختمانهای بلند مرتبه  و همچنین نرم افزاری عالی برای مهندسین عمران و سازه می باشد که با مدل کردن ۳بعدی از انها قادر به انالیز و طراحی تمامی سازه ها میباشد.این نرم‌افزار ضمن فراهم‌آوری محیطی آسان و کاربرد درست، این قابلیت را دارد که تمامی نقشه‌های سازه‌ای  نقشه‌های کارگاهی با تمامی جزئیات و اطلاعات را کامل به‌طور خودکار و بدون نیاز به هیچ‌گونه ترسیم دستی تولید کند.بخش فولادی این نرم افزار معروف به Xsteel می باشد که این بخش نیز اتصالات فولادی را به صورت کامل و دقیق طراحی و کنترل و سر انجام ترسیم می کند.
نرم‌افزار Tekla Structures در بخش فولادی ابزاري قدرتمند براي استفاده مهندسان سازه و تهيه‌کنندگان نقشه‌هاي اجرايي و سازندگان سازه‌هاي فلزي است که به دلايل زير خود را در راس پيشرفته‌ترين نرم‌افزارهاي گروه مهندسي سازه قرار داده است.

۱- مدلسازی سازهای فولادی با استفاده از فایل ورودی

Sap و etabs در برنامه tekla

۲- امکان تعریف مقاطع و پروفیلهای ایرانی بصورت ساده و ترکیبی

۳- طراحی و ترسیم اتصالات پیچ و مهره و جوشی تیر به ستون و تیر به تیر

۴- طراحی و ترسیم وصله تیرها و وصله ستونها

۵- طراحی و ترسم کف ستونها( بیس پلیت)

۶- طراحی و ترسیم نقشه اتصالات بادبندها

۷- تیپ بندی اتوماتیک و ترسیم پلانهای ستونگذاری و تیر ریزی طبقات با تمام جزئیات

۸- ترسیم نمای جانبی ستونها و ترسیم مقاطع تیرها - ستونها و بادبندها

۹- تهیه نقشه های شاپ مقاطع - ورقها - اتصالات-و دستور برش ورق ها و پروفیلها

۱۰- تهیه لیستوفر کامل پروفیل ها و اتصالات

۱۱- شیت بندی بصورت اتوماتیک

۱۲- امکان تغییر در مشخصات نقشه های ترسیم شده

۱۳- ارائه خروجی نقشه ترسیم شده در محیط اتو کد

تکلا استراکچر از حدود سال 1380 خورشیدی در ایران گسترش و مشاورین نفت و گاز مهم کشور پیشرو استفاده از این نرم افزار بودند.


اما چرا باید این نرم افزار بسیار مهم و کاربردی را باید به صورت گام به گام آموخت؟

تکلا استراکچر بر خلاف آنچه به نظر میرسد نرم افزاری بسیار ساده و کاربر پسند میباشد. اما باید توجه داشت همین نرم افزار از تعدادبسیار زیادی فرمان و زیر فرمان ساخته شده که آموزش و روند آن باید کاملا گام به گام بوده تا نتایج حاصله دقیق و سرعت مدلینگ بسیار زیاد شود. بسیار کاربرانی هستند که به صورت کوتاه دوره دیده اند و با تصور تسلط ، آموزشهای این نرم افزار را شروع کرده اند که بیشتر باعث ترس و سردرگمی دانشجویان و علاقمندان این نرم افزار شده اند.
شما میتوانید با کتابهای منحصر به فرد آموزش گام به گام  Tekla structures  و یا شرکت در کلاسهای گام به گامی که برای شما به صورت گروهی و یا انفرادی برگزار خواهیم کرد، مسیری سهل را برای رسیدن به این مهم بپیمایید...

مرتبط با این بخش
چرا تکلا استراکچر؟