کتاب و فیلم آموزش گام به گام تکلا استراکچر 2016 ~2018-( پروژه محور) ,

دوشنبه بیستم فروردین ۹۷
(49)
(0)
کتاب و فیلم آموزش گام به گام تکلا استراکچر 2016 ~2018-( پروژه محور)

برای خرید کتاب: اینجا کلیک کنید.
برای خرید فیلم آموزشی کاملا گام به گام همین کتاب: اینجا کلیک کنید

 

برای دانلود فهرست و سرفصل کتاب :اینجا کلیک کنید.

برای دانلود نقشه های کتاب : اینجا کلیک کنید.

 

 

مقدمه:
همچنانکه می دانید نرم افزار tekla structures  که در نُسخ جدید با سالِ عرضه، یعنی2016,2017,2018 …   معرفی و شکل کلی آن متحول شده ،اکثر کاربران را دچار سردرگمی کرده است. از این رو بر آن شدم پس از کتابهای بسیار موفق در ورژنهای قدیمی نرم افزار Tekla Structures  ، کتابهای دیگری نیز در نسخه های جدید، تهیه و به علاقمندان تقدیم کنم.
برای اینکه کاربران عزیز بخوبی با روند تهیه یک مدل فلزی آشنا شوند در ابتدای کتاب، مجموعه ای از یک سازه فلزی با جزییات اتصالات را قرار دادم تا به مرور، هم با نحوه مدل کردن آن آشنا شده و هم من و شما به یک نتیجه مشترک برسیم. این روند باعث خواهد شد کاربران مبتدی به صورت گام به گام با نرم افزار آشنا شوند و سطح آموزش از این طریق  بالا رود.
این کتاب با زبانی ساده و با توجه به نیازمندیهای کاربر حین کار تهیه شده است. لذا هر جا لازم باشد که کاربر نیاز دارد درباره موضوعی بداند همانجا مختصرا یا مفصلا موضوعات مورد نیاز مطرح میشود. لذا توصیه میشود برای یادگیریِ بیشتر باید تمرینات کتاب را حتما انجام داده و گام به گام پیش رفت. لازم است بدانید در این کتاب فقط به آموزش مدلسازی المانهای فلزی پرداخته میشود و مواردی مانند ساخت المانهای بتنی و طراحی بررسی نخواهد گردید. از این رو در ابتدا با قرار دادن سری کاملی از نقشه های طراحی یک سازه فلزی، آن را مدل می کنیم و همه مراحلی را که به تهیه نقشه های کارگاهی می انجامد را روی این سازه بررسی خواهیم کرد.(توجه داشته باشید کتاب مستقل آموزش گام به کام مدلسازی بتنی همراه با آرماتورگذاری قبلا توسط اینجانب تهیه گردیده است)
در انتهای کتاب و در فصل ضمیمه بجز پرسش و پاسخهای بسیار کاربردی، برای اولین بار، آموزش Check  و کنترل نقشه های Shop drawing  با استفاده از Check list  قرار گرفته، که در نوع خودش کافی و وافی بوده، برای علاقمندان به کنترل نقشه های کارگاهی بسیار مفید خواهد بود. بسیار کاربرانی را دیده ام، با اینکه به نرم افزار Tekla Structures  مسلط هستند اما درCheck  و کنترل نقشه های کارگاهی روند صحیحی را پی نگرفته و دچار سردرگمی می شوند. از این رو با توجه به تجربه ای بیست ساله در این زمینه و تالیف کتابهای گام به گام مختف این نرم افزار، به این نتیجه رسیدم، بجز برگذاری ورک شاپهایی در زمینه Chek نقشه های کارگاهی یا همانShop drawing  ، تالیفی به صورت گام به گام در این زمینه داشته باشم. در انتهای مبحث کنترل نقشه های کارگاهی  با ارائه چک لیست(check list)  نهایی همه موارد فهرست شده در کتاب برای تسلط کاربران ارائه میشود تا به عنوان شاخص از آن استفاده کنند.
امید اینکه این کتاب نیز مانند تالیفات گذشته اینجانب موفق بوده و در اعتلای سطح علمی مهندسین کشورمان موثر باشد. در اینجا لازم میدانم از زحمات برادر عزیزم مهندس امیر قهاری که در همه تالیفات گذشته و حال، یاور اینجانب بوده سپاسگزاری کنم.  با اینکه کتاب حاضر بارها مورد باز خوانی قرار گرفت، بی تردید، بدون اشکال نخواهد بود. لذا همچنانکه امید است مهندسان و تکنسینها از این کتاب بهره کافی ببرند، برای هر گونه خطا از ایشان پوزش میخواهم و امیدوارم اینجانب را از نظراتشان آگاه سازند.
محسن قهاری
m.ghahari@live.com

www.teklasi.ir

گالری تصاویر محصول
 این کتاب به همراه فصل: آموزش گام به گام چک و کنترل نقشه‌های فلزی کارگاهی توسط نرم‌افزار Tekla structures (با استفاده از Check list) است.جدیدترین نسخه‌های نرم‌افزار بعد از تحول برنامه در سال ۲۰۱۶ با بیش از ۹۰۰ تصویر کمکی و ادبیاتی روان، بدون حضور مدرس    آموزش مدلسازی فلزی همراه با نمونه نقشه‌های ارائه شده    ساخت و آشنایی با اتصالات    شماره‌گذاری، حذف و طراحی شماره‌گذاری    تهیه انواع گزارش از سازه
تصاویر
بیشتر
instagramtelegram
زمان پاسخ از 1 تا 24 ساعت-سوالات و مشکلات تخصصی کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک( نمایش داده نخواهد شد)
* متن پیام و ورژن تکلای خود را وارد کنید

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر